7 inspiracji na codzienne doładowanie.

Lato to czas zbiorów, obfitości, pełni. Miesiące pełne słońca i zieloności. To najlepszy czas by się naładować, wzmocnić na cały rok.

Przyroda  jest właśnie w pełni rozkwitu.  Gotowa by nas odżywić. Napełniaj się, zbieraj, regeneruj się!

Nakarm się latem! Do syta!

  1. Wykąp się w słońcu!– obejmij uwagą powierzchnię skóry, obserwuj przez chwilę jak skóra chłonie ciepło słońca ( znajdź porę dnia, kiedy temperatura i natężenie promieniowania jest dla ciebie najprzyjemniejsze )
  2. Przejdź się boso! – szczególnie polecamy jeśli trapi Cię jakiś problem a w głowię kłębi się nadmiar myśli – sprawdź jak działa spacer boso!
  3. Oddaj ciężar ziemi! – może to być trawa w parku, ciepła skała, piasek, łąka… z wydechem rozluźnij ciało, pozwalając opaść mu w dół, obserwuj ciężar swojego ciała i oparcie jakie daje ziemia
  4. Zanurz się w wodzie! – znajdź jezioro, strumień, rzekę i po prostu wejdź do wody! Zanurz choćby tylko nogi i dłonie. Wyobraź sobie, że woda zmywa wszystko, czego chcesz się pozbyć: stres, zmęczenie, ospałość…
  5. Obserwuj sezonowość! – czy wiesz kiedy dojrzewają jabłka? Sprawdź  kiedy na straganach pojawiają się kolejne warzywa i owoce, dojrzewające w polskim słońcu. Idź na lokalny targ i skomponuj swój posiłek tylko z lokalnych warzyw, które właśnie w sierpniu maja najwięcej składników odżywczych. Baw się kolorami i kształtami!
  6. Maluj! jeśli latem budzi się w Tobie dusza artysty nie zwlekaj, weź białą kartkę, pozbieraj kwiaty, liście, owoce i maluj rozcierając barwniki na kartce! Owocnej zabawy!
  7. Zamknij oczy! Wraz z zamknięciem oczu budzą się inne zmysły a oczy oraz ścieżki nerwowe związane z procesem widzenia mają czas na regenerację! Znajdź chwilę by zatrzymać się i pobyć przez dłuższą chwilę z zamkniętymi oczami nie zasypiając ale słuchając, wąchając i odczuwając otoczenie dotykiem– możesz praktykować to ćwiczenie w wielu miejscach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *