BASIA TWOREK

basia foto na wwwW jalla! do 2013 r.

Obecnie mieszkam i pracuję w Warszawie, gdzie prowadzę autorskie zajęcia pracy z ciałem. Zapraszam na basiatworek.pl 

Mój żywioł to ruch, zmiana, transformacja, inspiracja, wolność. I śmiech! Jestem nauczycielką jogi, ale nie uczę jak pięknie się gimnastykować i rzeźbić sylwetkę. Uczę tego, jak zaprzyjaźnić się z ciałem i nauczyć się go słuchać.

Zamiast wykraczać poza siebie – wejdź w siebie. Odważ się pokochać swoje ciało, przestań je poprawiać – nigdy tego nie potrzebowało. Naucz się słuchać swojego wewnętrznego głosu. Słuchaj uważnie. Zaufaj sobie. Wyrażaj się. Rób rzeczy, które dają Ci radość. 

Żeby dojść do takiego stosunku do swojego ciała potrzebowałam wiele czasu. Droga do siebie nie była prosta – wiele razy działałam na oślep: czasem robiłam sobie krzywdę, a czasem odkrywałam w sobie wspaniały potencjał. Na jogicznej ścieżce miałam zarówno dużo szczęścia – bo wtedy, gdy potrzebowałam najbardziej, pojawiali się właściwi nauczyciele, ale też dużo odwagi – bo pozwoliłam sobie im zaufać. Sporo zajęło mi zrozumienie, że co prawda inni mogą mi pomóc, dając mi wsparcie i narzędzia do tego, żeby szło się łatwiej, szybciej, efektywniej, ale kroki muszę stawiać sama. W trudnych chwilach zawsze dźwięczały mi w głowie słowa Mamy:

„Przed świtem najciemniej. Bój się i rób to”.

Najważniejszą rzeczą, której nauczyłam się w ciągu lat pracy z sobą, to postrzeganie swoich doświadczeń i pierwotnych ograniczeń jako zasobów, które mogę wykorzystać i przekuć na swoją korzyść.

Współpraca z doświadczonymi nauczycielami i terapeutami nauczyła mnie pokory i dała i głębsze zrozumienie tego, że nie ma jednej uniwersalnej ścieżki. Że na drodze do siebie najważniejsze są świeżość, otwartość, uważność oraz zaufanie.

Wierzę, że moim najważniejszym zadaniem jest stworzenie uczniom bezpiecznej przestrzeni do zbudowania głębokiego, autentycznego kontaktu z sobą: do uświadomienia sobie swoich unikalnych właściwości, rozwijania potencjału i przekraczania ograniczeń, we właściwej atmosferze, wolnej od osądów i rywalizacji.

storyboard rgb copy

Od 2013 r. mieszkam i pracuję w Warszawie. Zapraszam na basiatworek.pl.

Basia logo

One Response to BASIA TWOREK

  1. Pingback: Odzyskaj Ciało | Blowminder

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *