ODKRYJ SWÓJ GŁOS!

CZAS ODKRYĆ SWÓJ GŁOS!
Bez spiny i przymusu. Za to z lekkością i zabawą.
Zapraszamy Was na 3 spotkania z własnym, naturalnym głosem.
Klinij: REZERWUJĘ!

Zajęcia są wprowadzeniem do pracy z głosem. Poznacie swój głos i również tą część siebie, która chce wyrażać się, komunikować ze światem i być usłyszaną.
Nauczycie się tutaj również praktycznych sposobów na lepszą emisję głosu oraz dostaniecie świetną bazę do nauki śpiewu.
Zaczynamy 7 lutego!

Głos bywa pomijany w pracy z ciałem i jest rzadko stosowany jako element pracy z ekspresją. Wprawdzie każdy z nas co dzień mówi, komunikuje się, wypowiada wiele słów ale na pytanie czy coś zaśpiewa – głos zamiera albo się chowa.
Czemu się tak dzieje?
Gdzie on się chowa?
Jak go odnaleźć?
Czemu czasami nie mamy do niego dostępu?
Jak to się stało, że tak mało śpiewamy jako naród? W jakich sytuacjach dawniej śpiewano?
Kto może śpiewać a kto nie?
Co to jest śpiew naturalny, biały, tradycyjny?
Jak się zabrać do pracy nad własnych głosem?

Na te i inne pytania odpowiemy sobie podczas 3 lutowych spotkań z własnym głosem. Tutaj nikt nikogo nie będzie naciskał, przepytywał, wyciągał na środek. Podczas naszych spotkań każdy będzie robił tyle ile uzna za wystarczające. Zapraszam przede wszystkim tych, którzy nie śpiewają, albo śpiewają tylko pod prysznicem. Również tych, którzy nie chcą śpiewać a tylko sprawdzić jaki jest ich głos. Tych, którzy zawsze chcieli spróbować ale bali się iść na zajęcia ze śpiewu bo uważają, że trzeba „coś już umieć”.

PROGRAM:

1. Oddychanie przeponowe oraz rezonatory w ciele człowieka – podstawowe narzędzia potrzebne do wydobywania dźwięków.

2. Poszukiwanie dźwięku, wysokości i barwa. Ćwiczenia emisyjne oraz ruchowe.

3. Mój głos. Jaki on jest i jak z niego korzystać.

Terminy: 7 luty, 14 luty, 21 luty.

Zajęcia będą w środy, 18.00-19.30

Koszt udziału: 180 zł,
Dla uczestników innych kursów Jalla: 160 zł
Zapisy: REZERWUJĘ!

Prowadząca: Kasia Dorota. Uczy się tradycyjnego śpiewu od 6 lat podczas warsztatów muzyki tradycyjnej. Od 2015 roku organizuje cykliczne warsztaty śpiewu tradycyjnego ( Rozśpiew w Muzeum Etnograficznym w Krakowie) do prowadzenia których zaprasza nauczycieli z całej Polski. Od 2016 roku członkini Krakowskiego Komitetu Pogrzebowego – grupy śpiewaczej, która zajmuje się tradycyjnym repertuarem pieśni pogrzebowych.

Pracuje z ciałem na kursach Jalla! od 2014 roku. Od dwóch lat asystuje na zajęciach metodą Lowena oraz na kursie UWOLNIJ MIEDNICĘ,

Absolwentka animacji kultury na UJ oraz kierunku Animator i Menedżer Kultury na wydziale Psychologii i Pedagogiki UMSC w Lublinie. W latach 2011 – 2015 trenerka i mentorka w międzynarodowym programie edukacyjnym Pracowni Aktywności Obywatelskiej. Od 2015 trenerka i koordynatorka projektu Sąsiedzi 3.0 polsko – ukraińsko –białoruskiego programu dla aktywnych lokalnie. Pracuje w dziale edukacji Muzeum Etnograficznego im. Seweryna Udzieli w Krakowie. Więcej tutaj:http://kasiadorota.com/.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *