POCZUJ SIEBIE W CIELE- grupa met. Lowena

„Większość osób nie ma kontaktu ze swoim ciałem i rzadko używa go świadomie, a nie w sposób mechaniczny. Bycie w kontakcie z ciałem polega na odczuwaniu, również skurczów i napięć, które blokują przepływ pobudzenia i odczuwania. Tylko poprzez odczuwanie napięcia można się od niego uwolnić. Mówi się, że nie ma napięcia nerwowego, które nie byłoby związane z chronicznym napięciem mięśni.”– Alexander Lowen.


Zapraszamy do udziału w wiosennej, regularnej, ośmiotygodniowej grupie rozwojowo-terapeutycznej. Grupa będzie prowadzona w nurcie lowenowskim (Analizy Bioenergetycznej), która jest metodą, integrującą ciało, umysł i emocje a praktyka wpływa zarówno na nasz stan fizyczny, jak i psychiczny. Ćwiczenia bioenergetyczne mają na celu przywrócenie kontaktu ze sobą.

Wykonując te ćwiczenia, wcześniej czy później, zaczniesz lepiej czuć swoje ciało i emocje w nim: poczujesz siebie w ciele.

CELEM ZAJĘĆ JEST:

• zwiększanie samoświadomości, z szacunkiem i uważnością na emocje, które będą się pojawiały w trakcie naszych spotkań i pomiędzy nimi,
• odkrycie i stopniowe rozpuszczenie napięć,
• odzyskanie i ożywienie poszczególnych partii ciała,
• pogłębianie naszego oddechu, rozbudzenie żywotność i wzmocnienie ugruntowania,
• na zajęciach będziemy budować i pogłębiać zaufanie do ciała, zyskując świadomość swojego ciała i obecnych w nim napięć , bez czego nie jesteśmy w stanie zacząć pracować z ich stopniowym rozluźnianiem i uwalnianiem zamrożonych tam emocji.

JAKI BĘDZIE PRZEBIEG TEGO PROCESU?
• rozpoczniemy od zaproszenia do czucia i zrobienia miejsca na doświadczenie podczas tego całego procesu
• zaczynając od naszej postawy, przejdziemy do wzmocnienia ugruntowania (nogi) tak niezbędnego do świadomego bycia i poczucia siebie
• połączymy się z naszym centrum (brzuch i miednica), w którym drzemie duża siła i moc twórcza; poszukamy połączenia między miednicą, a szczęką i emocjami, które zostały tam zamrożone
• uwolnimy nasz oddech, stwarzając przestrzeń dla naszego serca, a tym samym przestrzeń dla smutku, który tak często przykrywamy innymi emocjami
• sprawdzimy, jak się ma nasza tendencja do zbyt dużej kontroli oraz lęki przed jej puszczeniem („oddając” głowę)
• poszukamy i poznamy nasze granice, odpowiemy sobie na pytanie czy i jak dbamy o naszą przestrzeń
• przyjrzymy się na ile możemy czuć i pozwalać sobie na złość (swoją i u innych)
• sięgniemy po to, co nie wyrażone i nieuświadomione, sprawdzając na ile pozwalamy sobie chcieć i pragnąć
• sprawdzimy na koniec czy oraz na ile, możemy zbudować czującą relację ze sobą.

Prowadząca: Ewa Szczech
Dodatkowe wsparcie i bezpieczeństwo zapewnia obecność osoby asystującej.
Grupa jest pod superwizją.

TERMINY:
środy 18:00-20:30 zajęcia trwają 2,5h
w sumie to 20h pracy bioenergetycznej-spotkania co tydzień w środy od 2.03 (9.03,16.03, 23.03, 30.03, 6.04, 13.04, 20.04)

INWESTYCJA: 1299 PLN (możliwa płatność w ratach).

ZAPISY: https://odzyskajcialo.pl/

MIEJSCE: ul. Helclów 23a, Kraków.
Spotkania mają charakter grupy ćwiczeniowej rozwojowej i prowadzone są w terapeutycznym nurcie Analizy Bioenergetycznej Alexandra Lowena.
Pracujemy w grupie zamkniętej. Oznacza to, że przez 8 tygodni pracujemy w tej samej grupie osób.
Zajęcia są kierowane zarówno do osób, które jeszcze nie miały do czynienia z metodą jak i do tych osób, które maja już za sobą pierwsze doświadczenia i chcą przyjść praktykować w grupie.
W proponowanej grupie znajdzie się miejsce zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

NA CZYM POLEGA METODA LOWENA?
Metoda Lowena, czyli Analiza Bioenergetyczna jest metodą psychoterapeutyczną, w której ciało, umysł i emocje są ze sobą ściśle połączone, a jej praktyka wpływa zarówno na nasz stan fizyczny i psychiczny.

Ćwiczenia bioenergetyczne mają na celu przywrócenie kontaktu ze sobą i z otoczeniem. Pozwolą zaobserwować i doświadczyć, jakie są moje relacje ze sobą i z innymi. W trakcie zajęć masz możliwość doświadczyć, zaobserwować na jakiej płaszczyźnie (umysłowej, emocjonalnej, fizycznej) masz trudności, blokady, napięcia i poznać narzędzia do ich oswajania i rozbrajania.

Kto będzie Wam towarzyszył i dbał o Wasze bezpieczeństwo?

Nazywam się Ewa Szczech, jestem certyfikowanym facylitatorem w Analizie Bioenergetycznej, ukończyłam 4 letnie Szkolenie Psychoterapeutyczne w nurcie Analizy Bioenergetycznej (AB) Alexandra Lowena afiliowanym przez FSBA. Jestem również w trakcie procesu certyfikacji na psychoterapeutę w tym nurcie. Ukończyłam szkolenie metodyczne z choreoterapii, pod przewodnictwem Marzeny Śniarowskiej – Tlatlik. Dodatkowe doświadczenie zdobywam pracując w krakowskim SU na Oddziale Rehabilitacji Psychiatrycznej.
Prowadzę grupy ćwiczeniowe, warsztaty rozwojowo-terapeutyczne korzystając z bioenergetyki, ruchu intuicyjnego, szeroko pojętej uważności i tańca. Na stałe prowadzę w Krakowie psychoterapię i konsultacje indywidualne w nurcie AB.

Dodatkowe bezpieczeństwo podczas trwania grup i warsztatów zapewnia obecność osoby asystującej oraz superwizja procesu u doświadczonego psychoterapeuty-superwizora.

Przeciwwskazania do uczestnictwa w zajęciach:
– nadwrażliwość na krzyk
– terapia psychotropowa i stany psychotyczne
– ciąża i połóg
– aktualnie trwające stany ostre- pourazowe bądź infekcyjne

Względne przeciwwskazania:
– karmienie piersią
– choroby przewlekłe postępujące
– wyniszczenie organizmu
– terapie farmakologiczne
– padaczka
– jaskra

Udział w grupie nie zastępuje psychoterapii. Jeżeli ktoś uczestniczy w terapii indywidualnej warto uprzedzić swojego terapeutę/kę o planach wzięcia udziału w grupie. Zachęcamy do ćwiczenia na boso lub w skarpetkach antypoślizgowych. Prosimy o przyniesienie na zajęcia większego rącznika, maty do ćwiczeń i wody do picia. Nie jest wskazane, aby osoby biorące udział w zajęciach były w relacji. Dlatego proszę o nie zgłaszanie się parami lub grupą bliskich znajomych. Osoby po zdarzeniach traumatycznych, wrażliwości na krzyk prosimy o szczególną uważność. To nie są zajęcia dla wszystkich i nie w każdym momencie życiowym.

W razie pytań prosimy o kontakt: kontakt@jalla.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *